Trening oczu i widzenia

Zapraszamy na Trening Oczu i Widzenia – prowadzony przez Mikołaja Markiewicza.

Trening polega na ćwiczeniach, które poprawiają wzrok i pomagają zmniejszyć różne dolegliwości. Uczymy się, jak wykorzystać drzemiący w oczach potencjał i jak je relaksować. Rezultatem jest lepsza ostrość i poszerzenie pola widzenia, ustąpienie wielu różnorodnych niedomagań. Ta praktyka jest uzupełniana podstawową wiedzą o fascynującym i złożonym procesie widzenia i specyficznych potrzebach naszych oczu.

Zajęcia uczą zapobiegania zmęczeniu oczu, powracania do stanu odprężenia, a przez to pomagają w osiągnięciu relaksu całego ciała. Ich podstawą jest wiedza, że widzenie jest zdolnością, którą możemy rozwijać i doskonalić, a źródłem wad wzroku jest w dużej mierze nieumiejętność dobrego używania oczu.

Takie przekonanie zgodne jest z wynikami wielu naukowych badań, potwierdza je ponad 30-letnie doświadczenie Mikołaja Markiewicza, autora tej metody.

Znajomość i stosowanie tego typu ćwiczeń jest szczególnie ważne dla osób, które wiele godzin dziennie pracują przy komputerze i innych ekranach, przy tekstach drukowanych czy innych danych wymagających czytania.

Trening oczu:
• pomaga przy wielu dolegliwościach i wadach wzroku krótko- dalekowzroczności, astygmatyzmie lub starczowzroczności,
• uczy zapobiegać zmęczeniu, pieczeniu, łzawieniu oczu szczególnie w czasie pracy przy komputerze,
• polepsza współpracę oczu,
• komfort widzenia, widzenie w ciemności lub jasnym świetle,
• rozwija zdolność koncentracji,
• uczy ćwiczyć tak, aby oczy pracowały lepiej, szybciej i dokładniej jako jedna całość. Kiedy te umiejętności zostają wyćwiczone, oczy stają się mocniejsze i pracują efektywniej. To pozwala pracować bardziej komfortowo i wydajnie.
• optymalizuje funkcjonowanie wzroku,
• wpływa na efektywność wielu naszych działań: uczenia się, pracy, zabawy, czy procesów twórczych,
• pomaga osobom mającym zeza lub leniwe oko,
• wspomaga działanie lekarzy-okulistów w leczeniu jaskry i zaćmy,
• nie ma żadnych ograniczeń wieku, mogą brać udział dzieci jak i starsi ludzie.

Dla kogo jest Trening Oczu i Widzenia:

• osób dorosłych, dzieci, młodzieży, seniorów – mających wady wzroku,
• dzieci, które mają trudności w nauce,
• osób pracujących wiele godzin dziennie z komputerem i innymi ekranami – informatyków, księgowych, tłumaczy, projektantów
• osób, które na skutek różnych chorób mają szczątkowe lub tylko fragmentaryczne widzenie,
• grup zawodowych, dla których lepsze widzenie jest warunkiem sukcesu, np. piloci, kierowcy.
• sportowców,
• osób pracujących po ciemku lub w nietypowych warunkach oświetlenia,
• psychologów, pedagogów i nauczycieli, instruktorów jogi, qigongu

Program Treningu:

Część praktyczna Treningu obejmuje ćwiczenia relaksujące, uaktywniające wzrok, kształtujące wyobraźnię, zwiększające ruchliwość, polepszające akomodację, widzenie centralne, widzenie peryferyjne, ułatwiające współpracę ośrodków wzrokowych, obuoczność, pamięć wzrokową. Część teoretyczna daje podstawową wiedzę o procesie widzenia, potrzebach wynikających z budowy oczu i systemu mięśni i nerwów z nimi związanych. Celem treningu jest uwrażliwienie na specyficzne potrzeby łączące się z oczami i widzeniem, zwiększenie świadomości tego, jak ważne funkcje pełnią w naszym życiu oraz dostarczenie użytecznej wiedzy.

Zajęcia są prowadzone w swobodnej, luźnej atmosferze, ćwiczenia często mają charakter zabawy, są też nauką relaksacji.

Na ćwiczenia oczu zapraszamy też rodziców z dziećmi (6-10 lat), młodzież, osoby starsze.

PROWADZĄCY:
Mikołaj Markiewicz – Jest trenerem, terapeutą psychologiem wzroku. Od 38 lat prowadzi treningi wzroku w Polsce i w innych krajach Europy oraz w USA. Jest członkiem Association of Vision Educators.
Jest pionierem rozwijania profilaktyki krótkowzroczności w Polsce. Popularyzuje metody dbania o kondycje i zdrowie oczu oraz techniki usprawniania wzroku. Udziela wywiadów w prasie, radiu i telewizji, jest autorem m.in. 15-odcinkowego filmu telewizyjnego, prezentującego ćwiczenia wzroku dla dzieci. Był współorganizatorem pierwszej w Polsce konferencji dotyczącej profilaktyki krótkowzroczności w Ministerstwie Edukacji Narodowej w marcu 2015 roku „Wzrok a trudności szkolne – wyzwanie XXI wieku”.
Rozwija współpracę międzynarodową w tym zakresie. W 2009 roku podczas International Confe rence for Holistic Vision w Spa w Belgii powołał International Committe for School Myopia Issues (Międzynarodowy Komitet do Spraw Krótkowzroczności Szkolnej). W skład tej grupy weszło kilkunastu trenerów widzenia z 13 krajów Europy i obu Ameryk). Celem działań komitetu jest wprowadzenie do przedszkoli i szkół prostych ćwiczeń zapobiegających epidemii wad wzroku.
Prelegent na AVE Virtual Vision Conference. Wsółpracuję w ramach projektu mającego na celu profilaktykę krótkowzrocznośći w Argentynie.

TERMIN:
Wtorki, 18:30-20:00
Start 27 luty
Terminy: 27.02,05.03,12.03,19.03

Trening będzie odbywał się online na Zoomie w kameralnej grupie.

INWESTYCJA:
350 zł

UWAGI:
Liczba miejsc ograniczona! Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie treningu.

Data

27 lut 2024 - 19 mar 2024

Czas

18:30 - 20:00

Koszt

350.00zł

Więcej informacji

Przejdź do zapisów

Lokalizacja

Online
Przejdź do zapisów
Shopping Cart
Przewiń do góry