Warsztat relaksacji żuchwy

Ilość stresu oraz emocji jakich doświadczamy na co dzień sprawia, że kumulujemy napięcia w mięśniach, co generuje bóle w różnych częściach ciała. Mięśnie szczęki u większości z nas są mocno napięte i jest to głównie wywołane stresem. Bardzo rzadko rozluźniamy ten obszar, rzadko jest on poddany terapii czy masażowi. Napięcie z tych mięśni może wywoływać różnego rodzaju bóle głowy, często po stronie bocznej, może generować bóle w obrębie zębów oraz odcinka szyjnego, a także bruksizm, problemy z uzębieniem czy ściskanie szczęk.

Ćwiczenia, które poznacie podczas warsztatu, pozwolą Wam pozbyć się napięć w tym obszarze samodzielnie. Rozluźnione mięśnie żuchwy to lekkość w obrębie twarzy, ale też szyi i głowy oraz pozbycie się bólu spowodowanego napięciami w tym obszarze.

W trakcie warsztatu wykorzystamy m. in. metody:

  • Rozluźniania mięśniowo-powięziowego
  • Automasażu powięziowego
  • Relaksacji poizometrycznej

Podczas warsztatu:
– dowiecie się w jaki sposób stres generuje napięcia w obszarze żuchwy i dlaczego jest tak ważne aby regularnie rozluźniać ten obszar
– nauczycie się jak samodzielnie zlokalizować napięcia w obrębie żuchwy i pozbyć się ich
– dowiecie się jak mięśnie w obrębie szczęki wpływają na Was jako całość i jaki ma to związek z postawą ciała
– poznacie techniki rozluźniania mięśni żuchwy
– zniwelujecie lub pozbędziecie się napięć w obrębie twarzy (przy regularnym stosowaniu technik zaprezentowanych na warsztacie)
– wprowadzicie równowagę do swojego ciała i zmienicie swoje odczucia w ciele na lepsze

Opinie uczestników poprzednich edycji warsztatu:
“Zaskakująco skuteczne ćwiczenia, po każdym czułam poprawę i rozluźnienie. Moja zaciśnięta szczęka puściła!” – Anna

“Bardzo rzetelnie poprowadzony warsztat, solidna dawka przemyślanych, dobrze dobranych ćwiczeń oraz ważna, uświadamiająca wiedza. Ćwiczenia bardzo praktyczne, uporządkowane, przedstawione w czytelny sposób, wzbogacone o dodatkowe materiały wysyłane przez p. Bartka. Na 5 letnich studiach magisterskich z logopedii nie zdobyłam takiej wiedzy, dziękuję i polecam!” – Ewelina – logopeda

Warsztat przeznaczony dla każdego!

Warto przygotować (do jednego ćwiczenia) dwie piłeczki tenisowe lub podobnej wielkości (choć nie jest to konieczne).

PROWADZĄCY:
Bartosz Zadurski – Terapeuta Integracji Strukturalnej, certyfikowany provider TRE®, Praktyk IFS, trener Empatycznej Komunikacji, instruktor metody oddechowej Butejki, trener świadomej pracy z ciałem, nauczyciel terapii powięziowych. Założyciel Soma – Rozwój i Terapia, organizator Festiwalu Dobrych Relacji oraz Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem. Podejście holistyczne w które łączy ciało, umysł i duszę jest podstawą jego pracy. Autor podcastu o ciele, emocjach i terapii „Zadurski Mówi”. Prelegent na wielu konferencjach i festiwalach, m.in: TEDx Gdynia, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem, Festiwal Wibracje, Festiwal Simbiosa, Konferencja Food & Health, Konwent Wiedzy Alternatywnej.
Więcej na zadurski.com

TERMIN:
Czwartek 7.03.2024, godz. 19:00-21:00

KOSZT:
77 zł

ZAPISY:
zuchwa.gr8.com

Data

07 mar 2024

Czas

19:00 - 21:00

Koszt

77.00zł

Więcej informacji

Przejdź do zapisów

Lokalizacja

Online
Przejdź do zapisów
Shopping Cart
Przewiń do góry